  • ESMG6R3ELL223MN40S
ESMG6R3ELL223MN40S
advertisement
Manufacturer No:
ESMG6R3ELL223MN40S
HK JDW NO:
856-ESMG6R3ELL223MN40S
Description:
SMG 22000μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 3.13A 0.787Dia 20.00mm -40°C~85°C Polar 10.0076mm Radial, Can
Step5Bar-code shipping tag
ESMG6R3ELL223MN40S
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Size / Dimension
    0.787Dia 20.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Obsolete
  • Capacitance
    22000μF
  • Voltage - Rated DC
    6.3V
  • Lead Pitch
    10.0076mm
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 85°C
  • Ripple Current
    3.13A
  • Ripple Current @ Low Frequency
    3.13A @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    3.3804A @ 100kHz
  • Height Seated (Max)
    1.634 41.50mm