  • ESHSR-0010C0-002R7UC
ESHSR-0010C0-002R7UC
advertisement
Manufacturer No:
ESHSR-0010C0-002R7UC
Manufacturer:
NessCap Co Ltd
HK JDW NO:
550-ESHSR-0010C0-002R7UC
Package:
Radial, Can
Datasheet:
Description:
CAP SUPER 10F 2.7V WIRE LEAD
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ESHSR-0010C0-002R7UC
    Select All
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial, Can
  • Operating Temperature
    -40°C~65°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2017
  • Series
    ESHSR
  • Size / Dimension
    0.394Dia 10.00mm
  • Tolerance
    -10% +20%
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    PC Pins
  • Voltage - Rated
    2.7V
  • Capacitance
    10F
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    30mOhm
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm
  • Height Seated (Max)
    1.240 31.50mm