  • ESC-16-472
ESC-16-472
advertisement
Manufacturer No:
ESC-16-472
Manufacturer:
Cosel USA, Inc.
HK JDW NO:
165-ESC-16-472
Package:
Datasheet:
ESC-16-472
Description:
LINE FILTER 250VDC/VAC 16A CHAS
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ESC-16-472
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Operating Frequency
    60Hz Hz
  • Configuration
    Single Stage
  • Leakage Current
    500μA
  • Filter Type
    Single Phase
  • High Pot
    2500 V
  • Height
    30mm
  • Length
    85mm
  • Width
    39mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Box
  • Published
    2014
  • Series
    ESC
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Termination
    Screwless
  • Applications
    General Purpose
  • Capacitance
    4.7nF
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Current Rating
    16A
  • Termination Style
    Terminal Block
  • Voltage - Rated AC
    250V