  • ES-CAP-NO.1-C1-X-30MM
ES-CAP-NO.1-C1-X-30MM
advertisement
Manufacturer No:
ES-CAP-NO.1-C1-X-30MM
HK JDW NO:
798-ES-CAP-NO.1-C1-X-30MM
Package:
Description:
HEATSHRINK END CAP CLEAR 5.7MM
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ES-CAP-NO.1-C1-X-30MM
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    32 Weeks
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 2 days ago)
  • Material
    Polyolefin (PO), Semi-Rigid
  • Body Material
    PO, Polyolefin
  • Series
    ES
  • Feature
    Abrasion Resistant, Adhesive Coating, Fluid Resistant, Moisture Resistant, Strain Resistant
  • Part Status
    Active
  • Type
    Cap
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Color
    Clear
  • ELV
    Compliant
  • Government Qualified
    No
  • Large Diameter Recovered
    0.050 (1.27mm)
  • Large Diameter Supplied
    0.225 (5.72mm)
  • High Temperature Compatible
    No
  • Total Length Supplied
    1.180 29.97mm
  • Length
    30mm
  • Diameter - Inside
    5.7 mm