  • ERZA160VGS392WQ41C
ERZA160VGS392WQ41C
advertisement
Manufacturer No:
ERZA160VGS392WQ41C
Manufacturer:
United Chemi-Con
HK JDW NO:
856-ERZA160VGS392WQ41C
Package:
Radial, Can
Datasheet:
Description:
3900μF Capacitor -10% +100% Bulk Through Hole -55°C~105°C Radial, Can
Step5Bar-code shipping tag
ERZA160VGS392WQ41C
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial, Can
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    -10% +100%
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    16V
  • Capacitance
    3900μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    37mOhm
  • Lifetime @ Temp
    5000 Hrs @ 105°C