  • ERJ12SF5491U
ERJ12SF5491U
advertisement
Manufacturer No:
ERJ12SF5491U
Manufacturer:
Panasonic
HK JDW NO:
590-ERJ12SF5491U
Description:
FIXED RESISTOR Thick Film, 5.49kOhm, 1%,
Step5Bar-code shipping tag
ERJ12SF5491U
  • Tolerance
    1%
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    5.49kOhm
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    200V
  • Additional Feature
    PRECISION, STANDARD: IEC60115-8
  • HTS Code
  • Power Rating
    750mW
  • Construction
    Chip
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Case Code (Metric)
    5025
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.75W
  • Case Code (Imperial)
    2010
  • Rated Temperature
    70°C
  • Height
    600μm
  • Length
    5mm
  • Width
    2.5mm