  • ERJ-U1TF2700U
ERJ-U1TF2700U
advertisement
Manufacturer No:
ERJ-U1TF2700U
HK JDW NO:
590-ERJ-U1TF2700U
Package:
Datasheet:
ERJ-U1TF2700U
Description:
Thick Film, 270Ohm, 1%,
Step5Bar-code shipping tag
ERJ-U1TF2700U
    12 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Weight
    40.511469mg
  • Packaging
    Cut Tape
  • Published
    2012
  • Tolerance
    1%
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    270Ohm
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Thick Film
  • Voltage - Rated
    200V
  • Power Rating
    1W
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Current Rating
    2A
  • Case Code (Metric)
    6432
  • Case Code (Imperial)
  • Height
    600μm
  • Length
    6.4mm
  • Width
    3.2mm