  • ERJ-1WYJ624U
ERJ-1WYJ624U
advertisement
Manufacturer No:
ERJ-1WYJ624U
HK JDW NO:
590-ERJ-1WYJ624U
Package:
2512 (6432 Metric)
Datasheet:
ERJ-1WYJ624U
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, ERJ Series, Thick Film, 620kOhm, ±5%, -55°C~125°C
Step5Bar-code shipping tag
ERJ-1WYJ624U
  • Package / Case
    2512 (6432 Metric)
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Published
    2000
  • Size / Dimension
    0.252Lx0.126W 6.40mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Part Status
    Obsolete
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    620kOhm
  • Composition
    Thick Film
  • Power Rating
    1W
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED PLASTIC, 7 INCH
  • Max Power Dissipation
    1W
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Case Code (Metric)
    2512
  • Rated Power Dissipation (P)
    1W
  • Height
    1.1938mm
  • Height Seated (Max)
    0.047 1.20mm