  • ERC55255K00FHEB600
ERC55255K00FHEB600
advertisement
Manufacturer No:
ERC55255K00FHEB600
HK JDW NO:
873-ERC55255K00FHEB600
Package:
Axial
Datasheet:
Description:
255kOhm, 0.25W 1/4W, Metal Film,
Step5Bar-code shipping tag
ERC55255K00FHEB600
  • Operating Temperature
    -65°C~175°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.097Diax0.280L 2.46mmx7.11mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    255kOhm
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W