  • ERB1885C2E180FDX5J
ERB1885C2E180FDX5J
advertisement
Manufacturer No:
ERB1885C2E180FDX5J
HK JDW NO:
535-ERB1885C2E180FDX5J
Package:
0603 (1608 Metric)
Description:
ERB 18pF 250V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 0.063Lx0.032W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
Quantity:
In Stock : 13844
Step5Bar-code shipping tag
ERB1885C2E180FDX5J
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    0603 (1608 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    ERB
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.032W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    High Q, Low Loss
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Applications
    RF, Microwave, High Frequency
  • Voltage - Rated
    250V
  • Capacitance
    18pF
  • Thickness (Max)
    0.035 0.90mm