  • ERA3APB182P
ERA3APB182P
advertisement
Manufacturer No:
ERA3APB182P
Manufacturer:
Panasonic
HK JDW NO:
590-ERA3APB182P
Package:
0603
Datasheet:
Description:
Metal Film, Thin Film, 1.8kOhm, 0.1%,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ERA3APB182P
  • Type
    Parameter
    Select All
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Contact Plating
    Tin
  • Package / Case
    0603
  • Number of Pins
    2
  • Packaging
    Cut Tape
  • Tolerance
    0.1%
  • Temperature Coefficient
    15 ppm/°C
  • Resistance
    1.8kOhm
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Metal Film, Thin Film
  • Voltage - Rated
    150V
  • Power Rating
    100mW
  • Voltage - Rated DC
    150V
  • Depth
    800μm
  • Case Code (Metric)
  • Case Code (Imperial)
  • Height
    450μm
  • Length
    1.6mm