  • ERA-3YED133Z
ERA-3YED133Z
advertisement
Manufacturer No:
ERA-3YED133Z
HK JDW NO:
590-ERA-3YED133Z
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
Description:
ERA-3Y Series, Thin Film, 13kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~125°C
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ERA-3YED133Z
  • Package / Case
    0603 (1608 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    ERA-3Y
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±0.5%
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    13kOhm
  • Composition
    Thin Film
  • Power (Watts)
    0.1W 1/10W
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm