  • ER5882RJT
ER5882RJT
advertisement
Manufacturer No:
ER5882RJT
HK JDW NO:
792-ER5882RJT
Package:
Axial
Datasheet:
ER5882RJT
Description:
FIXED RESISTOR, 82Ohm, 7W, Wirewound,
Quantity:
In Stock : 2154
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ER5882RJT
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Package / Case
    Axial
  • Surface Mount
    NO
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Operating Temperature
    -55°C~200°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Published
    2007
  • Series
    ER, CGS
  • Size / Dimension
    0.315Diax0.874L 8.00mmx22.20mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    0/ +60ppm/°C
  • Resistance
    82Ohm
  • Composition
    Wirewound
  • Power (Watts)
    7W
  • Subcategory
    Fixed Resistors
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Technology
    WIRE WOUND
  • Construction
    Cylindrical
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Rated Power Dissipation (P)
    7W
  • Lead Diameter
    0.8 mm