  • EPL6024-332MEB
EPL6024-332MEB
advertisement
Manufacturer No:
EPL6024-332MEB
HK JDW NO:
3194-EPL6024-332MEB
Package:
Step5Bar-code shipping tag
EPL6024-332MEB
    Select All
  • Current - Saturation
    1.8A
  • Case/Size Code
    2524
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    27.57Ohm
  • Inductance Tolerance
    20%
  • Inductance-Nom (L)
    3.3 µH
  • RMS Current (Irms)
    7.7A
  • Height
    2.4mm
  • Length
    6.55mm
  • Width
    6.2mm
  • REACH SVHC
    Unknown
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Lead Free
    Contains Lead
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 13 hours ago)
  • Package / Case
    Ferrite
  • Packaging
    Cut Tape
  • Published
    2012
  • Series
    EPL6024
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e2
  • Part Status
    Active
  • Terminal Finish
    Tin/Silver (Sn96.5Ag3.5)
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR
  • Inductance
    3.3 μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • Max DC Current
    7.7A
  • Frequency - Self Resonant
    29.8MHz