  • EMZS350ARA561MJA0G
EMZS350ARA561MJA0G
advertisement
Manufacturer No:
EMZS350ARA561MJA0G
HK JDW NO:
856-EMZS350ARA561MJA0G
Description:
Alchip™- MZS 560μF Capacitor ±20% Tape & Reel (TR) Surface Mount 0.394Dia 10.00mm -55°C~105°C Polar Radial, Can - SMD
Step5Bar-code shipping tag
EMZS350ARA561MJA0G
  • Surface Mount Land Size
    0.406Lx0.406W 10.30mmx10.30mm
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Series
    Alchip™- MZS
  • Size / Dimension
    0.394Dia 10.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Applications
    Automotive
  • Voltage - Rated
    35V
  • Capacitance
    560μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    60mOhm @ 100kHz
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 105°C
  • Ripple Current @ Low Frequency
    595mA @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    1.19A @ 100kHz
  • Height Seated (Max)
    0.413 10.50mm