  • EMZR350ARA101MF61G
EMZR350ARA101MF61G
advertisement
Manufacturer No:
EMZR350ARA101MF61G
Manufacturer:
United Chemi-Con
HK JDW NO:
856-EMZR350ARA101MF61G
Package:
Radial, Can - SMD
Description:
Alchip™- MZR 100μF Capacitor ±20% Tape & Reel (TR) Surface Mount 0.248Dia 6.30mm -55°C~105°C Polar Radial, Can - SMD
Quantity:
In Stock : 4700
Step5Bar-code shipping tag
EMZR350ARA101MF61G
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Radial, Can - SMD
  • Surface Mount Land Size
    0.260Lx0.260W 6.60mmx6.60mm
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    Alchip™- MZR
  • Size / Dimension
    0.248Dia 6.30mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Applications
    Automotive
  • Voltage - Rated
    35V
  • Capacitance
    100μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    260mOhm @ 100kHz
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 105°C
  • Polarization
    Polar
  • Ripple Current @ Low Frequency
    120mA @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    300mA @ 100kHz
  • Height Seated (Max)
    0.240 6.10mm