  • EMZR160ARA221MF61G
EMZR160ARA221MF61G
advertisement
Manufacturer No:
EMZR160ARA221MF61G
HK JDW NO:
856-EMZR160ARA221MF61G
Description:
Alchip™- MZR 220μF Capacitor ±20% Tape & Reel (TR) Surface Mount 0.248Dia 6.30mm -55°C~105°C Polar Radial, Can - SMD
Quantity:
In Stock : 2767
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
EMZR160ARA221MF61G
  • Surface Mount Land Size
    0.260Lx0.260W 6.60mmx6.60mm
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Series
    Alchip™- MZR
  • Size / Dimension
    0.248Dia 6.30mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Applications
    Automotive
  • Voltage - Rated
    16V
  • Capacitance
    220μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    260mOhm @ 100kHz
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 105°C
  • Ripple Current @ Low Frequency
    150mA @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    300mA @ 100kHz
  • Height Seated (Max)
    0.240 6.10mm