  • EMZJ250ADA101MF80G
EMZJ250ADA101MF80G
advertisement
Manufacturer No:
EMZJ250ADA101MF80G
Manufacturer:
United Chemi-Con
HK JDW NO:
856-EMZJ250ADA101MF80G
Package:
Aluminum
Datasheet:
Description:
100μF Capacitor 20% 600mA Aluminum
Quantity:
In Stock : 14181
Step5Bar-code shipping tag
EMZJ250ADA101MF80G
  • Package / Case
    Aluminum
  • Tolerance
    20%
  • Termination
    SMD/SMT
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    25V
  • Capacitance
    100μF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    160mOhm
  • Ripple Current
    600mA
  • Height
    7.7mm
  • Length
    6.6mm
  • Width
    6.6mm