  • EMZE500ADA101MJA0G
EMZE500ADA101MJA0G
advertisement
Manufacturer No:
EMZE500ADA101MJA0G
Manufacturer:
United Chemi-Con
HK JDW NO:
856-EMZE500ADA101MJA0G
Package:
Radial, Can - SMD
Description:
Alchip™- MZE 100μF Capacitor ±20% Tape & Reel (TR) Surface Mount 670mA 0.394Dia 10.00mm -25°C~105°C Polar Radial, Can - SMD
Step5Bar-code shipping tag
EMZE500ADA101MJA0G
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Radial, Can - SMD
  • Surface Mount Land Size
    0.406Lx0.406W 10.30mmx10.30mm
  • Operating Temperature
    -25°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    Alchip™- MZE
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.394Dia 10.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Feature
    General Purpose
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Applications
    General Purpose
  • Capacitance
    100μF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Lifetime @ Temp
    8000 Hrs @ 105°C
  • Leakage Current
    3μA
  • Ripple Current
    670mA
  • Polarization
    Polar
  • Life (Hours)
    8000 hours
  • Impedance
    350mOhm
  • Ripple Current @ Low Frequency
    268mA @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    670mA @ 100kHz
  • Dissipation Factor
    0.14 %
  • Height
    10.3mm
  • Height Seated (Max)
    0.406 10.30mm