  • EMVE630GDA221MLH0S
EMVE630GDA221MLH0S
advertisement
Manufacturer No:
EMVE630GDA221MLH0S
HK JDW NO:
856-EMVE630GDA221MLH0S
Description:
Alchip™- MVE 220μF Capacitor ±20% Tape & Reel (TR) Surface Mount 560mA 0.630Dia 16.00mm -40°C~105°C Polar Radial, Can - SMD
Step5Bar-code shipping tag
EMVE630GDA221MLH0S
  • Height Seated (Max)
    0.650 16.50mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Surface Mount Land Size
    0.669Lx0.669W 17.00mmx17.00mm
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Size / Dimension
    0.630Dia 16.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Capacitance
    220μF
  • Voltage - Rated DC
    63V
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 105°C
  • Ripple Current
    560mA
  • Ripple Current @ Low Frequency
    560mA @ 120Hz
  • Diameter
    16mm
  • Height
    16.5mm