  • EML30US15-E
EML30US15-E
advertisement
Manufacturer No:
EML30US15-E
HK JDW NO:
906-EML30US15-E
Datasheet:
EML30US15-E
Description:
XP POWER EML30US15-EAC/DC PCB Mount Power Supply, Medical, Fixed, 85 V, 264 V, 30 W, 15 V, 2 A
Step5Bar-code shipping tag
EML30US15-E
  • Weight
    0.35lb 158.76g
  • Operating Temperature
    -20°C~70°C With Derating
  • Series
    EML30 (30W)
  • Size / Dimension
    3.10Lx1.50W x 1.10 H 78.7mmx38.1mmx27.9mm
  • Feature
    OCP, OVP, SCP
  • Pbfree Code
    yes
  • Type
    Enclosed
  • Max Power Dissipation
    30W
  • Depth
    78.7mm
  • Efficiency
    87%
  • Max Output Current
    2A
  • Voltage - Input
    85V~264VAC
  • Output Power
    30W
  • Min Input Voltage
    85V
  • Max Input Voltage
    264V
  • Current - Output 1
    2A
  • Max Output Power
    30W
  • Nominal Output Voltage
    15V
  • Line Regulation
    ±0.5%
  • Load Regulation
    ±1%
  • Min Input Voltage (AC)
    85V
  • Max Input Voltage (AC)
    264V
  • Height
    27.9mm