  • EMK105BJ473MV-F
EMK105BJ473MV-F
advertisement
Manufacturer No:
EMK105BJ473MV-F
HK JDW NO:
782-EMK105BJ473MV-F
Package:
0402 (1005 Metric)
Datasheet:
Description:
M 0.047μF Ceramic Capacitor ±20% X5R 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm -55°C~85°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
EMK105BJ473MV-F
  • Package / Case
    0402 (1005 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~85°C
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Temperature Coefficient
    X5R
  • Applications
    General Purpose
  • HTS Code
  • Capacitance
    0.047μF
  • Voltage - Rated DC
    16V
  • Temperature Characteristics Code
    X5R
  • Multilayer
  • Halogen Free
    Halogen Free
  • Thickness (Max)
    0.022 0.55mm