  • EMK105ABJ225MV-F
EMK105ABJ225MV-F
advertisement
Manufacturer No:
EMK105ABJ225MV-F
HK JDW NO:
782-EMK105ABJ225MV-F
Package:
0402 (1005 Metric)
Datasheet:
EMK105ABJ225MV-F
Description:
M 2.2μF Ceramic Capacitor ±20% X5R 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm -55°C~85°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)
Quantity:
In Stock : 19800
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
EMK105ABJ225MV-F
  • Package / Case
    0402 (1005 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Operating Temperature
    -55°C~85°C
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Pbfree Code
    yes
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
    X5R
  • Composition
    Ceramic
  • Applications
    General Purpose
  • Capacitance
    2.2μF
  • Voltage - Rated DC
    16V
  • Packing Method
    TAPE, PAPER
  • Case Code (Metric)
    1005
  • Case Code (Imperial)
    0402
  • Temperature Characteristics Code
    X5R
  • Multilayer
    Yes
  • Halogen Free
    Halogen Free
  • Height
    500μm
  • Thickness (Max)
    0.022 0.55mm