  • EMK042CG271JC-W
EMK042CG271JC-W
advertisement
Manufacturer No:
EMK042CG271JC-W
HK JDW NO:
782-EMK042CG271JC-W
Datasheet:
EMK042CG271JC-W
Description:
M 270pF 16V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.016Lx0.008W 0.40mmx0.20mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 01005 (0402 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
EMK042CG271JC-W
    Select All
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.016Lx0.008W 0.40mmx0.20mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Part Status
    Active
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    16V
  • Capacitance
    270pF
  • Thickness (Max)
    0.009 0.22mm