  • EMHS500ARA471MKG5S
EMHS500ARA471MKG5S
advertisement
Manufacturer No:
EMHS500ARA471MKG5S
HK JDW NO:
856-EMHS500ARA471MKG5S
Description:
Alchip™- MHS 470μF Capacitor ±20% Tape & Reel (TR) Surface Mount 0.492Dia 12.50mm -40°C~125°C Polar Radial, Can - SMD
Quantity:
In Stock : 75
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
EMHS500ARA471MKG5S
  • Surface Mount Land Size
    0.512Lx0.512W 13.00mmx13.00mm
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Series
    Alchip™- MHS
  • Size / Dimension
    0.492Dia 12.50mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    470μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    120mOhm @ 100kHz
  • Lifetime @ Temp
    5000 Hrs @ 125°C
  • Ripple Current @ Low Frequency
    485mA @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    970mA @ 100kHz
  • Height Seated (Max)
    0.650 16.50mm