  • EMHL100ARA471MHA0G
EMHL100ARA471MHA0G
advertisement
Manufacturer No:
EMHL100ARA471MHA0G
Manufacturer:
United Chemi-Con
HK JDW NO:
856-EMHL100ARA471MHA0G
Package:
Radial, Can - SMD
Description:
AIchip™- MHL 470μF Capacitor ±20% Tape & Reel (TR) Surface Mount 0.315Dia 8.00mm -40°C~125°C Polar Radial, Can - SMD
Quantity:
In Stock : 6816
Step5Bar-code shipping tag
EMHL100ARA471MHA0G
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Radial, Can - SMD
  • Surface Mount Land Size
    0.327Lx0.327W 8.30mmx8.30mm
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    AIchip™- MHL
  • Size / Dimension
    0.315Dia 8.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Applications
    Automotive
  • Voltage - Rated
    10V
  • Capacitance
    470μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    300mOhm @ 100kHz
  • Lifetime @ Temp
    4000 Hrs @ 125°C
  • Polarization
    Polar
  • Ripple Current @ Low Frequency
    275.28mA @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    296mA @ 100kHz
  • Height Seated (Max)
    0.413 10.50mm