  • ELXZ500ELL681MK30S
ELXZ500ELL681MK30S
advertisement
Manufacturer No:
ELXZ500ELL681MK30S
HK JDW NO:
856-ELXZ500ELL681MK30S
Description:
LXZ 680μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 2.22A 0.492Dia 12.50mm -55°C~105°C Polar 5mm Radial, Can
Quantity:
In Stock : 931
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
ELXZ500ELL681MK30S
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    LXZ
  • Published
    2004
  • Size / Dimension
    0.492Dia 12.50mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Pbfree Code
    yes
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Capacitance
    680μF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Lead Pitch
    5mm
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm
  • Lifetime @ Temp
    7000 Hrs @ 105°C
  • Ripple Current
    2.22A
  • Polarization
    Polar
  • Life (Hours)
    7000 hours
  • Impedance
    39mOhm
  • Ripple Current @ Low Frequency
    1.332A @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    2.22A @ 100kHz
  • Height
    30mm
  • Height Seated (Max)
    1.240 31.50mm