  • ELXV630ELL221MK20S
ELXV630ELL221MK20S
advertisement
Manufacturer No:
ELXV630ELL221MK20S
HK JDW NO:
856-ELXV630ELL221MK20S
Package:
Radial, Can
Description:
LXV 220μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 870mA 0.492Dia 12.50mm -55°C~105°C Polar 5mm Radial, Can
Quantity:
In Stock : 4840
Step5Bar-code shipping tag
ELXV630ELL221MK20S
  • Capacitance
    220μF
  • Voltage - Rated DC
    63V
  • Lead Pitch
    5mm
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm
  • Voltage
    63V
  • Lifetime @ Temp
    5000 Hrs @ 105°C
  • Ripple Current
    870mA
  • Life (Hours)
    5000 hours
  • Impedance
    110mOhm
  • Ripple Current @ Low Frequency
    304.5mA @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    870mA @ 100kHz
  • Height Seated (Max)
    0.846 21.50mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Ratings
    AEC-Q200
  • Package / Case
    Radial, Can
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Series
    LXV
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.492Dia 12.50mm
  • Tolerance
    ±20%