  • ELXV500ELL101MJ16S
ELXV500ELL101MJ16S
advertisement
Manufacturer No:
ELXV500ELL101MJ16S
HK JDW NO:
856-ELXV500ELL101MJ16S
Package:
Radial, Can
Description:
LXV 100μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 0.394Dia 10.00mm -55°C~105°C Polar 5.0038mm Radial, Can
Quantity:
In Stock : 9002
Step5Bar-code shipping tag
ELXV500ELL101MJ16S
  • Package / Case
    Radial, Can
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    LXV
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.394Dia 10.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Applications
    Automotive
  • Capacitance
    100μF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Lead Pitch
    5.0038mm
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm
  • Height Seated (Max)
    0.689 17.50mm