  • ELL-ATP2R7NB
ELL-ATP2R7NB
advertisement
Manufacturer No:
ELL-ATP2R7NB
HK JDW NO:
590-ELL-ATP2R7NB
Package:
Nonstandard, Corner Terminals
Datasheet:
ELL-ATP2R7NB
Step5Bar-code shipping tag
ELL-ATP2R7NB
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard, Corner Terminals
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    P
  • Size / Dimension
    0.394Lx0.394W 10.00mmx10.00mm
  • Tolerance
    ±30%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Wirewound
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • HTS Code
  • Current Rating (Amps)
    6.5A
  • Inductance
    2.7μH
  • DC Resistance (DCR)
    6.4mOhm
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Current - Saturation
    5.5A
  • Height Seated (Max)
    0.177 4.50mm