  • ELL-8TP220MB
ELL-8TP220MB
advertisement
Manufacturer No:
ELL-8TP220MB
HK JDW NO:
590-ELL-8TP220MB
Package:
Nonstandard, Corner Terminals
Datasheet:
ELL-8TP220MB
Description:
Quantity:
In Stock : 8104
Step5Bar-code shipping tag
ELL-8TP220MB
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Package / Case
    Nonstandard, Corner Terminals
  • Surface Mount
    YES
  • Core Material
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Published
    2015
  • Series
    P
  • Size / Dimension
    0.315Lx0.315W 8.00mmx8.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • JESD-609 Code
    e3
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
    Wirewound
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • HTS Code
  • Current Rating (Amps)
    2A
  • Packing Method
    TR, Embossed
  • Shielding
    YES
  • Number of Functions
    1
  • Construction
    Rectangular
  • Inductance
    22μH
  • Test Frequency
    0.1MHz
  • DC Resistance (DCR)
    55mOhm
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Current - Saturation
    2.2A
  • Case/Size Code
    3131
  • Rated Current-Max
    2A
  • Special Feature
    DCR MEASURED AT 20 % TOLERANCE
  • Height Seated (Max)
    0.197 5.00mm