  • ELL-8TP102MB
ELL-8TP102MB
advertisement
Manufacturer No:
ELL-8TP102MB
HK JDW NO:
590-ELL-8TP102MB
Package:
Nonstandard, Corner Terminals
Datasheet:
ELL-8TP102MB
Step5Bar-code shipping tag
ELL-8TP102MB
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Package / Case
    Nonstandard, Corner Terminals
  • Surface Mount
    YES
  • Core Material
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    P
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.315Lx0.315W 8.00mmx8.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • HTS Code
  • Current Rating (Amps)
    330mA
  • Shielding
    Shielded
  • Inductance
    1mH
  • Test Frequency
    0.1MHz
  • DC Resistance (DCR)
    2.1Ohm
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Current - Saturation
    250mA
  • Case/Size Code
    3131
  • Rated Current-Max
    0.33A
  • Special Feature
    DCR MEASURED AT 20 % TOLERANCE
  • Height Seated (Max)
    0.197 5.00mm