  • ELL-5PS220M
ELL-5PS220M
advertisement
Manufacturer No:
ELL-5PS220M
HK JDW NO:
590-ELL-5PS220M
Datasheet:
ELL-5PS220M
Step5Bar-code shipping tag
ELL-5PS220M
  • Series
    S
  • Published
    2008
  • Size / Dimension
    0.197Lx0.197W 5.00mmx5.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Pbfree Code
    yes
  • HTS Code
  • Current Rating (Amps)
    750mA
  • Shielding
    Shielded
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Inductance
    22μH
  • DC Resistance (DCR)
    290mOhm
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Current - Saturation
    650mA
  • Height Seated (Max)
    0.079 2.00mm