  • ELL-4LG6R2NA
ELL-4LG6R2NA
advertisement
Manufacturer No:
ELL-4LG6R2NA
HK JDW NO:
590-ELL-4LG6R2NA
Datasheet:
ELL-4LG6R2NA
Step5Bar-code shipping tag
ELL-4LG6R2NA
  • Size / Dimension
    0.150Lx0.150W 3.80mmx3.80mm
  • Tolerance
    ±30%
    Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Depth
    4mm
  • Current Rating
    1.1A
  • Inductance
    6.2μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    140mOhm
  • Max DC Current
    1.1A
    DUAL ENDED
  • Current - Saturation
    930mA
  • DC Current
    1.1A
  • Special Feature
    DC RESISTANCE IS MEASURED AT 20% TOLERANCE
  • Height
    1.8mm
  • Height Seated (Max)
    0.071 1.80mm