  • ELL-4LG330MA
ELL-4LG330MA
advertisement
Manufacturer No:
ELL-4LG330MA
HK JDW NO:
590-ELL-4LG330MA
Datasheet:
ELL-4LG330MA
Description:
Quantity:
In Stock : 3813
Step5Bar-code shipping tag
ELL-4LG330MA
  • Size / Dimension
    0.150Lx0.150W 3.80mmx3.80mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Depth
    4mm
  • Current Rating
    430mA
  • Military Standard
    Not
  • Operating Temperature (Max)
    105°C
  • Operating Temperature (Min)
    -40°C
  • Inductance
    33μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    610mOhm
  • Current
    250mA
  • Max DC Current
    510mA
  • DC Current
    510mA
  • Special Feature
    DC RESISTANCE IS MEASURED AT 20% TOLERANCE
  • Height
    1.8mm
  • Height Seated (Max)
    0.071 1.80mm