  • ELL-4LG151MA
ELL-4LG151MA
advertisement
Manufacturer No:
ELL-4LG151MA
HK JDW NO:
590-ELL-4LG151MA
Package:
Nonstandard
Datasheet:
ELL-4LG151MA
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ELL-4LG151MA
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Core Material
    Ferrite
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2012
  • Series
    G
  • Size / Dimension
    0.150Lx0.150W 3.80mmx3.80mm
  • Tolerance
    ±20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Wirewound
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, Embossed
  • Shielding
    YES
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    4mm
  • Current Rating
    220mA
  • Military Standard
    Not
  • Operating Temperature (Max)
    105°C
  • Operating Temperature (Min)
    -40°C
  • Inductance
    150μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    3Ohm
  • Max DC Current
    220mA
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Case/Size Code
    1515
  • DC Current
    220mA
  • Special Feature
    DC RESISTANCE IS MEASURED AT 20% TOLERANCE
  • Height
    1.8mm
  • Height Seated (Max)
    0.071 1.80mm