  • ELL-3GM5R1N
ELL-3GM5R1N
advertisement
Manufacturer No:
ELL-3GM5R1N
HK JDW NO:
590-ELL-3GM5R1N
Package:
Nonstandard
Datasheet:
ELL-3GM5R1N
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ELL-3GM5R1N
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    M
  • Published
    2005
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.126W 3.20mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±30%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Wirewound
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • HTS Code
  • Shielding
    YES
  • Number of Functions
    1
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Current Rating
    690mA
  • Inductance
    5.1μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    240mOhm
  • Inductor Application
    DC-DC CONVERTER
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Rated Current-Max
    0.69A
  • Height Seated (Max)
    0.059 1.50mm