  • ELJ-RG15NJF
ELJ-RG15NJF
advertisement
Manufacturer No:
ELJ-RG15NJF
HK JDW NO:
590-ELJ-RG15NJF
Package:
0201 (0603 Metric)
Datasheet:
ELJ-RG15NJF
Description:
Quantity:
In Stock : 9761
Step5Bar-code shipping tag
ELJ-RG15NJF
  • Series
    RG
  • Published
    2002
  • Size / Dimension
    0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
  • Tolerance
    ±5%
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR
    1
  • Construction
    Chip
  • Current Rating
    150mA
  • Case Code (Metric)
    0603
  • Case Code (Imperial)
  • Inductance
    15nH
  • Test Frequency
    100MHz
  • DC Resistance (DCR)
    2.2Ohm Max
  • Max DC Current
    150mA
  • Frequency - Self Resonant
    5.6GHz
  • Inductor Application
    RF INDUCTOR
  • Q @ Freq
    3 @ 100MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    3
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Height Seated (Max)
    0.012 0.31mm