  • ELJ-RF4N3DFB
ELJ-RF4N3DFB
advertisement
Manufacturer No:
ELJ-RF4N3DFB
HK JDW NO:
590-ELJ-RF4N3DFB
Package:
0402 (1005 Metric)
Datasheet:
ELJ-RF4N3DFB
Description:
Quantity:
In Stock : 8554
Step5Bar-code shipping tag
ELJ-RF4N3DFB
    Select All
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Material - Core
    Non-Magnetic
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -20°C~85°C
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Published
    2005
  • Series
    RF
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±0.3nH
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Type
    Multilayer
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, Embossed, 7 Inch
    1
  • Depth
    550μm
  • Construction
    Chip
  • Current Rating
    360mA
  • Case Code (Metric)
    1005
  • Case Code (Imperial)
  • Inductance
    4.3nH
  • Test Frequency
    100MHz
  • DC Resistance (DCR)
    160mOhm Max
  • Max DC Current
    360mA
  • Frequency - Self Resonant
    5GHz
  • Q @ Freq
    8 @ 100MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    8
  • Height
    500μm
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm