  • ELJ-QF5N1DF
ELJ-QF5N1DF
advertisement
Manufacturer No:
ELJ-QF5N1DF
HK JDW NO:
590-ELJ-QF5N1DF
Datasheet:
ELJ-QF5N1DF
Description:
Quantity:
In Stock : 5890
Step5Bar-code shipping tag
ELJ-QF5N1DF
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±0.3nH
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Current Rating
    350mA
  • Inductance
    5.1nH
  • Test Frequency
    100MHz
  • DC Resistance (DCR)
    180mOhm Max
  • Max DC Current
    350mA
  • Frequency - Self Resonant
    4.7GHz
  • Q @ Freq
    10 @ 100MHz
    10
  • Special Feature
    INDUCTANCE TOLERANCE IS 0.3 NANO HENRY
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm