  • ELJ-QF33NGF
ELJ-QF33NGF
advertisement
Manufacturer No:
ELJ-QF33NGF
HK JDW NO:
590-ELJ-QF33NGF
Datasheet:
ELJ-QF33NGF
Description:
Quantity:
In Stock : 3081
Step5Bar-code shipping tag
ELJ-QF33NGF
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±2%
  • JESD-609 Code
    e3
    Multilayer
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Current Rating
    170mA
  • Inductance
    33nH
  • Test Frequency
    100MHz
  • DC Resistance (DCR)
    1.4Ohm Max
  • Max DC Current
    170mA
  • Frequency - Self Resonant
    1.8GHz
  • Q @ Freq
    10 @ 100MHz
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm