  • ELJ-QF2N7DF
ELJ-QF2N7DF
advertisement
Manufacturer No:
ELJ-QF2N7DF
HK JDW NO:
590-ELJ-QF2N7DF
Datasheet:
ELJ-QF2N7DF
Description:
Quantity:
In Stock : 2311
Step5Bar-code shipping tag
ELJ-QF2N7DF
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Published
    2002
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±0.3nH
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Multilayer
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, 7 Inch
  • Shielding
    NO
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    550μm
  • Current Rating
    400mA
  • Military Standard
    Not
  • Inductance
    2.7nH
  • Test Frequency
    100MHz
  • DC Resistance (DCR)
    100mOhm Max
  • Current
    360mA
  • Max DC Current
    400mA
  • Frequency - Self Resonant
    5.5GHz
  • Q @ Freq
    10 @ 100MHz
    10
  • DC Current
    400mA
  • Special Feature
    INDUCTANCE TOLERANCE IS 0.3 NANO HENRY
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm