  • ELJ-PF6N8JF
ELJ-PF6N8JF
advertisement
Manufacturer No:
ELJ-PF6N8JF
HK JDW NO:
590-ELJ-PF6N8JF
Package:
0402 (1005 Metric)
Datasheet:
ELJ-PF6N8JF
Step5Bar-code shipping tag
ELJ-PF6N8JF
  • Series
    PF
  • Published
    2011
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e3
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Wirewound
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • HTS Code
  • Current Rating (Amps)
    1.1A
  • Shielding
    Unshielded
  • Inductance
    6.8nH
  • Test Frequency
    100MHz
  • DC Resistance (DCR)
    160mOhm Max
  • Frequency - Self Resonant
    4GHz
  • Q @ Freq
    7 @ 100MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    7
  • Inductance Frequency - Test
    100MHz
  • Rated Current-Max
    1.1A
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Package / Case
    0402 (1005 Metric)
  • Material - Core
    Ceramic
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C