  • ELJ-ND10NJF
ELJ-ND10NJF
advertisement
Manufacturer No:
ELJ-ND10NJF
HK JDW NO:
590-ELJ-ND10NJF
Package:
0805 (2015 Metric)
Datasheet:
ELJ-ND10NJF
Step5Bar-code shipping tag
ELJ-ND10NJF
  • Inductance Frequency - Test
    100MHz
  • Height Seated (Max)
    0.050 1.28mm
  • Package / Case
    0805 (2015 Metric)
  • Supplier Device Package
  • Material - Core
    Non-Magnetic
  • Operating Temperature
    -20°C~85°C
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Series
    ND
  • Published
    2002
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±5%
    Wirewound
  • Current Rating (Amps)
    540mA
  • Shielding
    Unshielded
  • Inductance
    10nH
  • DC Resistance (DCR)
    180mOhm Max
  • Frequency - Self Resonant
    3.3GHz
  • Q @ Freq
    10 @ 100MHz