  • ELJ-FB181KF
ELJ-FB181KF
advertisement
Manufacturer No:
ELJ-FB181KF
HK JDW NO:
590-ELJ-FB181KF
Datasheet:
ELJ-FB181KF
Step5Bar-code shipping tag
ELJ-FB181KF
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Operating Temperature
    -20°C~85°C
  • Size / Dimension
    0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±10%
  • HTS Code
  • Current Rating (Amps)
    85mA
  • Packing Method
    TR, Embossed, 7 Inch
  • Shielding
    Unshielded
  • Construction
    Rectangular
  • Reach Compliance Code
    compliant
  • Inductance
    180μH
  • Test Frequency
    0.1MHz
  • DC Resistance (DCR)
    13Ohm Max
  • Frequency - Self Resonant
    5.1MHz
  • Q @ Freq
    40 @ 1.5MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    40
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Rated Current-Max
    0.085A
  • Special Feature
    Q IS MEASURED AT 1.5 MHZ
  • Height Seated (Max)
    0.134 3.40mm