  • ELJ-FB120KF
ELJ-FB120KF
advertisement
Manufacturer No:
ELJ-FB120KF
HK JDW NO:
590-ELJ-FB120KF
Datasheet:
ELJ-FB120KF
Description:
Quantity:
In Stock : 1000
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
ELJ-FB120KF
    Select All
  • Mount
  • Terminal Shape
    J BEND
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Core Material
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -20°C~85°C
  • Size / Dimension
    0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±10%
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Packing Method
    TR
  • Shielding
    NO
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    3.4mm
  • Construction
    Molded Chip
  • Current Rating
    225mA
  • Military Standard
    Not
  • Case Code (Metric)
    4532
  • Case Code (Imperial)
  • Inductance
    12μH
  • Test Frequency
    1MHz
  • DC Resistance (DCR)
    1.9Ohm Max
  • Current
    460mA
  • Max DC Current
    225mA
  • Frequency - Self Resonant
    20MHz
  • Q @ Freq
    50 @ 5MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    50
  • DC Current
    225mA
  • Special Feature
    Q MEASURED AT 5 MHZ
  • Height
    3.2004mm
  • Height Seated (Max)
    0.134 3.40mm