  • ELHS451VSN101MP25S
ELHS451VSN101MP25S
advertisement
Manufacturer No:
ELHS451VSN101MP25S
Manufacturer:
United Chemi-Con
HK JDW NO:
856-ELHS451VSN101MP25S
Package:
Radial, Can - Snap-In
Description:
LHS 100μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 0.866Dia 22.00mm -40°C~105°C Polar Radial, Can - Snap-In
Quantity:
In Stock : 1012
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
ELHS451VSN101MP25S
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial, Can - Snap-In
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    LHS
  • Size / Dimension
    0.866Dia 22.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    450V
  • Capacitance
    100μF
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
  • Lifetime @ Temp
    5000 Hrs @ 105°C
  • Polarization
    Polar
  • Ripple Current @ Low Frequency
    710mA @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    1.0153A @ 50kHz
  • Height Seated (Max)
    1.083 27.50mm