  • ELC-6GN4R7N
ELC-6GN4R7N
advertisement
Manufacturer No:
ELC-6GN4R7N
HK JDW NO:
590-ELC-6GN4R7N
Package:
Nonstandard
Datasheet:
ELC-6GN4R7N
Step5Bar-code shipping tag
ELC-6GN4R7N
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    N
  • Published
    2010
  • Size / Dimension
    0.236Lx0.236W 6.00mmx6.00mm
  • Tolerance
    ±30%
  • JESD-609 Code
    e2
  • Pbfree Code
    yes
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR
  • Shielding
    YES
  • Number of Functions
    1
  • Current Rating
    1.65A
  • Inductance
    4.7μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    94mOhm
  • Max DC Current
    1.3A
  • Case/Size Code
    2424
  • Height Seated (Max)
    0.063 1.60mm