  • ELC-15E392L
ELC-15E392L
advertisement
Manufacturer No:
ELC-15E392L
HK JDW NO:
590-ELC-15E392L
Datasheet:
ELC-15E392L
Step5Bar-code shipping tag
ELC-15E392L
  • Size / Dimension
    0.630Dia 16.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Current Rating
    470mA
  • Operating Temperature (Max)
    105°C
  • Operating Temperature (Min)
    -20°C
  • Lead Length
    4.5mm
  • Inductance
    3.9mH
  • Test Frequency
    10kHz
  • DC Resistance (DCR)
    1.7Ohm
  • Current
    850mA
  • Max DC Current
    470mA
  • Inductance Tolerance
    10%
  • RMS Current (Irms)
    470mA
  • Special Feature
    DC RESISTANCE IS MEASURED AT 20% TOLERANCE
  • Height Seated (Max)
    0.906 23.00mm
  • Height
    23mm
  • Diameter
    16mm