  • ELC-15E182
ELC-15E182
advertisement
Manufacturer No:
ELC-15E182
HK JDW NO:
590-ELC-15E182
Package:
Radial, Vertical Cylinder
Datasheet:
ELC-15E182
Step5Bar-code shipping tag
ELC-15E182
  • Package / Case
    Radial, Vertical Cylinder
  • Surface Mount
    NO
  • Published
    2002
  • Series
    15E
  • Size / Dimension
    0.630Dia 16.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Number of Terminations
    3
  • HTS Code
  • Current Rating (Amps)
    750mA
  • Shielding
    NO
  • Number of Functions
    1
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Inductance
    1.8mH
  • Test Frequency
    0.01MHz
  • DC Resistance (DCR)
    870mOhm
  • Inductance Frequency - Test
    10kHz
  • Rated Current-Max
    0.75A
  • Height Seated (Max)
    0.906 23.00mm